Zahrada

Péče o narcisy v zahradě

Narcisy patří mezi nejoblíbenější cibuloviny. Pokud chcete, aby vaše narcisy v zahradě krásně rostly, je důležité je správně zalévat, hnojit a pravidelně odstraňovat odkvetlé květy. Jak na pravidelnou péči?

Příprava zahrádky na zimu

A máte sklizeno. Léto je pryč, přišel podzim a na zahrádce už téměř nic neroste (snad jen zimní jablka). Takže začíná čas úklidu a přípravy zahrádky na zimní odpočinek.

Výhody a nevýhody zahrádkářských kolonií

I když bydlíte v paneláku, můžete mít svou zahrádku s bazénem, spoustou rostlin a stromů a třeba i malou chatičkou. Není to ani nemožné ani přehnaně drahé – zahrádkářské kolonie jsou zase na vzestupu.

Narcisy, tulipány a další jarní cibuloviny

Milujete jaro se všemi jeho vůněmi, zelenající se trávou, kvetoucími stromy a ožívající přírodou? V tom případě by vám neměl na zahrádce chybět záhon s typickými jarními květinami – tulipány, narcisy a dalšími.

Jak ochránit rostliny na jaře před mrazem?

Jaro je období, kdy se příroda probouzí k životu, rostliny začínají růst, pučet a kvést. Bohužel, občas udeří nenadálé mrazy, které jsou pro rostliny přímým ohrožením. Jak je ubránit a zachránit budoucí úrodu?

Jak po zimě připravit zahrádku na jaro?

Zima pomalu končí, blíží se jaro. A všichni zahrádkáři už dávno stojí v pozoru. Jaro je totiž pro zahrádkáře jedním z nejvíce očekávaných ročních období.